Sestdienas vēstures skola. Liepāja 1919. gadā

Sestdienas vēstures skola. Liepāja 1919. gadā — Latvija 100

Vieta Liepājas muzejs (Kūrmājas prospekts 16-18, Liepāja)

Sestdienas vēstures skola. Liepāja 1919. gadā — Latvija 100

Datums:13.04.2019

Sestdienas vēstures skola. Liepāja 1919. gadā — Latvija 100

Laiks:13:13 — 17:17

Sestdien, 13. aprīlī, no plkst. 13.13 līdz plkst. 17.17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks Sestdienas vēstures skolas pasākums, kurā aicināti piedalīties vēstures pedagogi, skolēni un ikviens vēstures interesents.

Tā kā Liepājai ir būtiska loma Latvijas valsts tapšanā, tad šoreiz Sestdienas vēstures skolas tēma veltīta notikumiem Liepājā 1919. gadā.

Pasākuma ietvaros humanitāro un sociālo zinātņu pētnieki stāstīs par 1919. gadu Liepājā, veidojot skolēniem saprotamu vēstures ainu un notikumu izklāstu, debatējot, runājot un caur faktiem veidojot tā laika redzējumu, aicinot publiku aktīvi iesaistīties – uzdodot jautājumus, izsakot savu viedokli. 

Pasākumā piedalīsies Dace Kārkla, Liepājas muzeja direktore (ekspozīcija: Liepāja - Latvijas galvaspilsēta), Arvīds Dravnieks, tiesībnieks, projekta “Sestdienas vēstures skola: no idejas līdz pielietojamībai” rīkotājs, Diāna Grīnvalde, muzejniece (skolēns muzejā: pērnais gadsimts), Valters Sīlis, režisors (teātris un vēsture: Liepāja - Latvijas galvaspilsēta), Gints Apals, vēsturnieks un diplomāts (militāri stratēģiskā situācija ārpus Latvijas 1919. gadā), Valdis Kuzmins, vēstures pētnieks (Neatkarības karš Kurzemē 1919. gadā), Artis Buks, vēstures skolotājs (landesvērs un 16. aprīļa pučs), Kaspars Zellis, vēstures pētnieks (Neatkarības kara kolektīvā atmiņa).

Vēstures skolotājam un skolēnam par saturīgiem jautājumiem būs iespējams iegūt savā īpašumā grāmatas.

Projekts “Sestdienas vēstures skola” ir privāta, bezpeļņas iniciatīva vēstures skolotāju atbalstam. Projektu atbalsta Latvijas Universitāte un reģionālās augstskolas, Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūts, Latvijas Valsts vēstures arhīvs, Liepājas muzejs un citi muzeji, Satversmes tiesa, pašvaldības un tiesībsargs, Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība, Vēstures skolotāju biedrība un biedrība “Publisko tiesību institūts”.

Saturiski pasākumu veido vēstures pētnieki un vēstures interesenti. Īpaša pateicība Ērikam Jēkabsonam, Valdim Klišānam, Gatim Krūmiņam, Valdim Kuzminam, Egilam Levitam, Ansim Nudienam, Jānim Plepam, Valteram Ščerbinskim, Jānim Šiliņam, Ilgai Šuplinskai, Kasparam Zellim un Inetai Ziemelei.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

 

Informāciju sagatavoja: Anita Urkauska,
Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Rada un dara: Liepājas muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu