SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Raiti un Lauri Ābelēm

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Raiti un Lauri Ābelēm — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Raiti un Lauri Ābelēm — Latvija 100

Datums:13.12.2017

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Raiti un Lauri Ābelēm — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisoriem Raiti un Lauri Ābelēm. Sarunas fokusā – filma "Baltu ciltis" (pirmizrāde 2018. gada maijā, producē "Tritone Studio"). Populārzinātniski dokumentāla filma ar inscenējumiem un animētām epizodēm, stāsts par seniem gadsimtiem, kad no Eiropas pēdējo pagānu ciltīm sāka veidoties latviešu tauta.

Pēc sarunas - filmu "Kurši" (2015, 26 min, "Tritone Studio") un "Kastrāts kuilis" (2014, 22 min, "Tritone Studio", "Air Productions"). Seanss kā liecība par plašo spektru, kurā strādā brāļi Ābeles, -populārzinātniskā filma "Kurši", no kuras izauga projekts "Baltu ciltis", ir stāsts par vienu no nepakļāvīgākajām baltu ciltīm, savukārt spēlesīsfilma "Kastrāts kuilis" ir abu brāļu starptautiski slavenākais darbs, kas pat kvalificējās ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai labāko īsfilmu kategorijā.

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu