Sarunu cikls „Stāsta otra puse“. “Literārā pastaiga pa Rīgu”

Sarunu cikls „Stāsta otra puse“. “Literārā pastaiga pa Rīgu” — Latvija 100

Vieta LNB Draugu telpa (Mūkusalas iela 3, Rīga)

Sarunu cikls „Stāsta otra puse“. “Literārā pastaiga pa Rīgu” — Latvija 100

Datums:26.09.2019

Sarunu cikls „Stāsta otra puse“. “Literārā pastaiga pa Rīgu” — Latvija 100

Laiks:18:00

26. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība aicina uz sarunu “Literārā pastaiga pa Rīgu”, kas ir sestais pasākums cikla “Stāsta otra puse” ietvaros. Saruna, kā ierasts, notiks LNB Draugu telpā, bibliotēkas 1. stāvā. 

Uz tikšanos aicinātas radošas personības, kuru darbos Rīgai veltīta īpaša uzmanība: režisore Anna Viduleja, rakstnieks un grāmatas “Svina garša” autors Māris Bērziņš, rakstniece un grāmatas “Maskačkas stāsts” autore Luīze Pastore.

Sarunu vadīs žurnāliste Liega Piešiņa un aicinās viesus kopīgi rast atbildes atbildes uz jautājumiem: kā literatūrā un kino atklājas Latvijas galvaspilsētas un tās sabiedrības portrets, vai Rīga var būt kā viens no grāmatas vai filmas varoņiem, kā Rīgu ietekmē vēstures notikumi, kā mainās tās vide, noskaņa un sabiedrība dažādos laikaposmos, kā attēloti dažādi Rīgas mikrorajoni un pilsētas kontrasti: 30-to gadu Rīga salīdzinājumā ar pilsētu kara laikā, Vecrīga iepretim “maskačkai”. 

Ciklā „Stāsta otra puse“ sarunas ir par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas  LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta „otru pusi“.

Sarunu cikla tikšanās notiek reizi mēnesī LNB Draugu telpā, informācija par tām ir pieejama mājas lapā www.gaisma.lv, LNB Atbalsta biedrība Facebook kontā un LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents. Lai elektroniski saņemtu informāciju par turpmākajām “Stāsta otra puses” sarunu tēmām un norises laikiem, aicinām pieteikties Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Sarunu ciklu “Stāsta otra puse” atbalsta Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departaments.

LNB Draugu telpa atrodas LNB 1. stāvā. To 2017. gadā izveidoja un atklāja LNB Atbalsta biedrība kā vietu suvenīriem, grāmatām, notikumiem un telpu, kur pulcēties un tikties bibliotēkas draugiem.

Informāciju sagatavojusi: Sanita Kitajeva, LNB Atbalsta biedrība, 29355624, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu