Svētku koncerti

Svētku koncerti — Latvija 100

Vieta Rīga

Svētku koncerti — Latvija 100

Datums:19.11.2018

Svētku koncerti — Latvija 100

Laiks:15:00 — 20:00

15:00 Rīgas pilsētas valsts svētku koncerts “Būsim lieli līdzi Saulei!” Rīgas Kongresu namā

Gadalaiku maiņa dabā, sabiedrības dzīve, indivīda dzīves ceļš – viss ir pakļauts saules gaitas ritmam. Koncerts izskanēs kā himna indivīda un pasaules pārvērtībai, brīvībai. Cilvēka dvēsele atdzimst nākamajās paaudzēs un dzīvo caur saviem darbiem. Laiks un telpa saplūst milzīgā portālā, izdziest līdzšinējie mērogi, mūsu saules sistēma traucas visumā starp zvaigznēm un miglām. Skanot sfēriskām skaņām, portāls sāk atdzīvoties – noslēpumaini mirdzēt, viļņoties. No tā ārā nāk ļaudis – mūžības ļaudis, ārpus laika un telpas esoši – tie ir koncerta dalībnieki. Šo portālu jeb lielo Saules enerģijas bumbu, skanot latviešu komponistu Pētera Barisona, Ringolda Ores, Baumaņu Kārļa, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča mūzikai, klausītāji brīžiem varēs redzēt kā noslēpumainu atspulgu jeb ekrānu, kura “dzīlēs” parādās, uzzibsnī un atkal pazūd nozīmīgas bijušo un esošo (iespējams arī nākotnes) laiku liecības. Koncerta izskaņā visi dalībnieki atkal dosies iekšā portālā, tiecoties pretī jauniem laikiem, jaunai simtgadei.

Piedalās: Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris, LKA koris „Sola”, mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics.

Solisti: Annija Putniņa, Daumants Kalniņš un Rihards Mačanovskis. Scenārijs un režija I. Tropa, scenogrāfs A. Arnis, video māksliniece L. Hauka (arī 18. novembrī)

Ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 7. novembra darbdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00 saņemami tikai Rīgas Kongresu nama „Biļešu paradīzes” kasē.

 

16:00 Koncerts “Dziesmas Latvijai” Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde”

Koncertā skanēs Pētera Barisona, Mārtiņa Brauna, Emīla Dārziņa, Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Raimonda Tigula un citu latviešu komponistu mūzika.

Piedalās: sieviešu koris „Ausma” un vokālā grupa „Trīs Latvijas tenori” (arī 18. novembrī).

Ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 11. novembra saņemami koncerta norises vietā.

 

19:00 Koncerts “Tēvzemei un brīvībai” VEF Kultūras pilī

Orķestra “Rīga” rīkotā festivāla “Trīs zvaigznes” noslēdzošais koncerts.

Programmā Jurjānu Andreja kantāte “Tēvijai” un divu latviešu komponistu pirmatskaņojumi – Jura Kulakova kantāte “Tēvzemei un Brīvībai” un Ilonas Breģes opuss “Mūzika tēlnieka Kārļa Zāles piemiņai”.

Piedalās Orķestris “Rīga”, Latvijas Zemessardzes koris “Stars”, kamerkoris “Fortius”. Diriģents Valdis Butāns.

Solisti: Marlēna Keine, Ieva Parša, Emīls Klaužs un Miervaldis Jenčs. Diriģents Valdis Butāns.

Ar bezmaksas ielūgumiem, no 11. novembra saņemami koncerta norises vietā.

 

Informācija www.kultura.riga.lv.

 

Pasākumos tiks veikta foto un video fiksācija. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu