Svinīgs notikums "Baltijas ceļam 30"

Svinīgs notikums "Baltijas ceļam 30" — Latvija 100

Vieta Pie Brīvības pieminekļa, Rīga

Svinīgs notikums "Baltijas ceļam 30" — Latvija 100

Datums:23.08.2019

Svinīgs notikums "Baltijas ceļam 30" — Latvija 100

Laiks:19:00

1989. gada 23. augustā Baltijas valstu iedzīvotāji izveidoja dzīvo ķēdi, lai paustu savu apņēmību atgūt neatkarību. Brīvības piemineklis – tautas vienotības un brīvības simbols – Atmodas laika notikumos kļuva par vietu, kur Latvijas cilvēku neatkarības alkas satikās ar mēģinājumiem tās apslāpēt.

Gan akcijas „Baltijas ceļš” dalībnieki, gan tie, kuri toreiz Baltijas ceļā nestāvēja, šī īpašā notikuma trīsdesmitajā gadskārtā ir atkal aicināti tikties pie Brīvības pieminekļa. Būsim viens otram līdzās, lai klātienē izjustu trīs laikus – pagātni, tagadni un nākotni – un apliecinātu, ka brīvība gan indivīdam, gan tautai un valstij ir nozīmīga ikvienā vēstures laika posmā.

Svinīgajā notikumā uzrunu teiks Valsts prezidents Egils Levits un Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, piedalīsies aktieris Jēkabs Reinis, dziedātāji Daumants Kalniņš, Goran Gora, Jānis Buķelis un Atis Ieviņš, reperis Ozols, spēlfilmas “Bille” galvenās lomas atveidotāja Rūta Kronberga, Garkalnes novada jauktais koris “Pa Saulei” (diriģents Jānis Ozols) un mūziķu grupa Kristapa Krievkalna vadībā. 

Tiešraide LTV1 un Latvijas Radio 1.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu