Teātra vietnes Kroders.lv virtuālā zinātniskā konference #kroderdienas

Teātra vietnes Kroders.lv virtuālā zinātniskā konference #kroderdienas — Latvija 100

Vieta Konferences tiešraide 25. augustā būs vērojama Kroders.lv Facebook kontā

Teātra vietnes Kroders.lv virtuālā zinātniskā konference #kroderdienas — Latvija 100

Datums:25.08.2021

Teātra vietnes Kroders.lv virtuālā zinātniskā konference #kroderdienas — Latvija 100

Laiks:10:00 — 14:15

Oļģerts Kroders (1921–2012) ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem latviešu teātra režisoriem, kura personība, dzīves un mākslas principi un radītie skatuves darbi atstājuši būtisku nospiedumu Latvijas teātra vēsturē. Savukārt viņa vārdā nosauktā teātra aktuālo procesu vietne 2011. gadā tika dibināta kā dažādu teātra profesiju pārstāvju domu apmaiņas platforma, kuras pamatmērķis – piedāvāt neviena neietekmētus demokrātiskus viedokļus par teātri un dzīvi – ir saglabājies joprojām.

Oļģerta Krodera un vietnes Kroders.lv jubilejai veltītā zinātniskā konference tiešsaistē pulcēs teātra zinātniekus, universitāšu mācībspēkus, kultūras pētniekus un dažādu teātra profesiju pārstāvjus, kopīgi atklājot mazāk zināmas režisora personības un radošā darba lappuses, aktualizējot Oļģerta Krodera nozīmi Latvijas teātrī, kā arī analizējot Kroders.lv kā digitāla teātra medija darbību 10 gadu griezumā. Konferences starptautiskā sekcija, kas organizēta sadarbībā ar Tartu universitāti un Vītauta Dižā universitāti un noritēs angļu valodā, iezīmēs kontekstu par Oļģerta Krodera laikabiedriem Baltijā.

Konferences noslēgumā tiešsaistē notiks diskusija "Oļģerta Krodera mantojums šodienas Latvijas teātra procesā", kur teātra zinātnieces Laumas Mellēnas-Bartkevičas vadībā sarunāsies Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena, režisors Alvis Hermanis, aktieris Ivo Martinsons un teātra zinātnieces Vēsma Lēvalde un Edīte Tišheizere.

Konferences tiešraide 25. augustā no plkst. 10.00 līdz 14.15 būs vērojama Kroders.lv Facebook kontā, kā arī mājaslapā www.kroders.lv. Sesiju un diskusijas ieraksti vēlāk tiks publicēti Kroders.lv YouTube kontā un mājaslapā. Pēc konferences plānots izdot zinātnisku rakstu krājumu.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu