Tiešrādes ekskursija izstādē "Latvijas gadsimts". Ekstrēmu gadsimts

Tiešrādes ekskursija izstādē "Latvijas gadsimts". Ekstrēmu gadsimts — Latvija 100

Vieta www.facebook.com/LNVMuzejs/

Tiešrādes ekskursija izstādē "Latvijas gadsimts". Ekstrēmu gadsimts — Latvija 100

Datums:13.04.2021

Tiešrādes ekskursija izstādē "Latvijas gadsimts". Ekstrēmu gadsimts — Latvija 100

Laiks:18:00

2021. gada martā un aprīlī Latvijas Nacionālais vēstures muzejs piedāvā tiešrādes ekskursijas Latvijas valsts simtgadei veltītajā Latvijas muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts". 13. aprīļa ekskursijas tēma "Ekstrēmu gadsimts".
Latvijas valsts pastāvēšanas pirmais gadsimts ir bijis dramatisks latviešu nācijai. Pēc diviem postošiem pasaules kariem sabiedrībai ir bijusi nepieciešama fenomenāla atjaunošanās un arī pielāgošanās spēja. Gandrīz pusi no neatkarīgās valsts pastāvēšanas pirmās simtgades Latvijas teritorija bijusi okupācijas varā. Turklāt arī neatkarīgas valsts veidošana starpkaru laikā un pēc 1990. gadiem bija saistīta ar liela mēroga izaicinājumiem – agrārās reformas, naudas maiņas, rūpniecības pārmaiņas, jauna izglītības politika, bruņoto spēku, pārvaldes un tiesību sistēmas reformas raksturoja kā 1920. gadus, tā arī deviņdesmitos.
Daudzus no šiem procesiem raksturo “Latvijas gadsimtā” iekļautie 68 muzeju eksponāti un sagatavotie dzīvesstāsti, kurus varēs iepazīt vēsturnieku un izstādes līdzveidotāju Jura Ciganova (Latvijas Kara muzejs) un Toma Ķikuta (Latvijas Nacionālais vēstures muzejs) vadītajā tiešrādes ekskursijā.

Pieslēgšanās tiešrādes ekskursijām Facebook.com/LNVMuzejs ir bez maksas. Ekskursijas ilgums - aptuveni 1 stunda. Par iespējamām izmaiņām ekskursiju norises laikos tiks ziņots muzeja sociālo tīklu kontos. Tiešrādes tiks ierakstītas un tās būs iespējams noskatīties arī LNVM digitālajos resursos.

2021. gada maijā noslēgsies pēdējos gados vērienīgākā muzeju kopizstāde "Latvijas gadsimts", kas kopš 2018. gada 4. maija bija skatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Atbilstoši sarežģītajai epidemioloģiskajai situācijai, izstādes noslēguma pasākumi norisināsies video tiešraižu, ierakstu un sociālo tīklu publikāciju formātā. Vienlaikus muzejs cer, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām vismaz individuālie apmeklētāji vēl pagūs apmeklēt izstādi klātienē.

Izstādi "Latvijas gadsimts" un tās tematiskos pasākumus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu