"Un pēkšņi gulbji!" / izrādes prezentācija

"Un pēkšņi gulbji!" / izrādes prezentācija — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālās bibliotēkas kore (Mūkusalas iela 3, RĪga)

"Un pēkšņi gulbji!" / izrādes prezentācija — Latvija 100

Datums:21.08.2020

"Un pēkšņi gulbji!" / izrādes prezentācija — Latvija 100

Laiks:18:00

21. augustā plkst. 18.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā kores telpā būs iespēja iepazīties ar sociālmākslas izrādi "Un pēkšņi gulbji!", satikt tās veidotājus un māksliniekus.

Lai apmeklētu pasākumu piesakies, rakstot uz e-pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Izrāde "Un pēkšņi gulbji!" ir gan demonstrācija, gan koncerts, gan šķietami nebeidzama saruna, kurā Burtnieku novada iedzīvotāji un viņu draugi mākslas valodā pārvērtuši savas atklāsmes par brīvības un piederības nozīmi – individuālā, kolektīvā, vēsturiskā un sociālpolitiskā izpratnē. 

Izrāde tapa projekta "Mana brīvība un piederība" ietvaros, kur Burtnieku novada iedzīvotāju kopa, kas ir daudzveidīga pārstāvēto sociālo grupu, tautības, vecuma un nodarbošanās ziņā, un vietējie sociālie darbinieki strādāja vienotā radošajā komandā ar profesionāliem laikmetīgās dejas horeogrāfiem, dramaturgiem, mūziķiem un vizuālajiem māksliniekiem. Daudzviet ārvalstīs profesionālas laikmetīgas dejas izrādes ar dažādu sabiedrības grupu cilvēku iesaisti ir regulāra prakse, bet pie mums šādas aktivitātes ir ļoti retas, līdz ar to šis projekts un izrāde ir Latvijas kontekstā unikāli.

Izrādes pirmsākumi meklējami jau 2017. un 2018. gadā, kad Latvijas valsts simtgades projekta "Burtnieku pils tīstokļus meklējot" ietvaros tapa četras mini izrādes. Tā izrādījās ārkārtīgi veiksmīga, Burtnieku novada iedzīvotājus transformējoša un māksliniekus iedvesmojoša pieredze. Projekta dalībnieki – Burtnieku novada iedzīvotāji – gada laikā no gana lieliem skeptiķiem kļuva par atvērtiem, pārliecinātiem eksperimentālu laikmetīgās dejas izrāžu dalībniekiem. Savukārt, mākslinieki, kas iesaistījās projektā, lai veiktu sociālu misiju, tika pie īstena iedvesmas avota un arī profesionālajā ziņā pilnvērtīga un ļoti īpaša mākslas projekta. Izrādes "Un pēkšņi gulbji!" prezentācija ļaus ikvienam interesentam novērtēt šī projekta rezultātus.

Izrādes mākslinieku komanda:
horeogrāfija – Agate Bankava, Agnese Bordjukova
dramaturģija – Linda Krūmiņa, Laura Lapiņa
scenogrāfija – Krista Briģe un Armands Briģis
mūzika – Laima Jansone, Alans Stouns
neformālās izglītības speciāliste – Ieva Grundšteine
projekta idejas autore un kuratore – Inta Balode

Burtnieku novada iedzīvotāji – Tamāra Apsīte, Iveta Avdejeva, Anna Šebeka, Inita Linde, Austris Žīgurs, Haļina Žīgure, Ilze Zāģere, Mairita Ieviņa, Ilze Eglīte, Ausma Vēvere, Alla Grigorjeva, Aļa Vimba, Jautrīte Averčenko, Edīte Cara, Daiga Kīna un sociālā dienesta darbinieki – Rudīte Ādamsone, Vija Ozola, Agita Sniedze, Anna Kalniņa, Irēna Šmite, Ainārs Judeiks.

Projekts "Mana brīvība un piederība" un izrāde "Un pēkšņi gulbji!" tiek īstenoti ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai – 100" atbalstu.

Atbalsta: VKKF, Burtnieku novada pašvaldība, Matīšu pamatskola, Matīšu Tautas nams un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Ieeja brīva.

Rada un dara: Biedrība LAUKKU

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu