Valmieras vasaras teātra festivāls 2020

Valmieras vasaras teātra festivāls 2020 — Latvija 100

Vieta Valmiera

Valmieras vasaras teātra festivāls 2020 — Latvija 100

Datums:07.08.2020 — 09.08.2020

Šovasar no 7. līdz 9. augustam plānotais Valmieras vasaras teātra festivāls notiks atbilstoši pandēmijas krīzes apstākļiem valstī un pasaulē. Rūpēs par skatītāju un pasākuma veidotāju drošību un veselību radošais darbs pie programmas satura turpinās, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem – gan situāciju, kad iedzīvotāju pulcēšanās festivāla laikā būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota vai nebūs iespējama vispār.

"Mēs apzināmies, ka pasaule ir mainījusies un turpina to darīt joprojām. Mainīsies arī festivāls. Kā dzīvās mākslas formai tam ir iespēja un pienākums radoši reaģēt uz šo situāciju, fiksēt to un pielietot tādus izteiksmes līdzekļus, kādi attiecīgajā brīdī būs vajadzīgi un iespējami. Viens no festivāla uzdevumiem allaž ir bijis veidot to kā laboratoriju, piedāvāt neierastus, jaunus mākslinieciskos izaicinājumus un nodrošināt radošu vidi gan māksliniekiem, gan skatītājiem.

Jau šobrīd radošās komandas strādā pie notikumiem, kas būs pieejami un iespējami dažādos sociālās distancēšanās vai pilnīgas nošķirtības apstākļos - izrāde–pastaiga, performance tukšā telpā, bērnu un pusaudžu teātra institūta meistarklases neklātienē un citi.

Arī gadījumā, ja vairākas no iestudētajām izrādēm festivāla dienās nebūs iespējas izrādīt, tās patlaban tiek gatavotas un publiski skatītājiem tiks piedāvātas nākamajā gadā. Kāds tieši būs šī gada scenārijs – to patlaban nevar pateikt neviens, un festivāls reaģēs atbilstoši situācijas attīstībai, valstī spēkā esošajiem noteikumiem un sirdsapziņai," festivāla direktors Reinis Suhanovs.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu