VIDZEMES GREDZENS. Muzikāla izstāde "Kalns uz augšu ies"

VIDZEMES GREDZENS. Muzikāla izstāde "Kalns uz augšu ies" — Latvija 100

Vieta Dailes teātris, Rīga

VIDZEMES GREDZENS. Muzikāla izstāde "Kalns uz augšu ies" — Latvija 100

Datums:12.06.2019

VIDZEMES GREDZENS. Muzikāla izstāde "Kalns uz augšu ies" — Latvija 100

Laiks:20:00 — 23:00

Latvijas nacionālās kultūras sakņu un simbolu dzimšanas vieta. Valsts karoga un Himnas šūpulis, gara gaismas - izglītības aizsākšanās un Dziesmu svētku pirmsākums. Vidzeme - latviešu pašapziņas un patriotisma mošanās vieta. Skolotāju, dzejnieku, rakstnieku, komponistu, mākslinieku iedvesmas, dzīvošanas un atgriešanās vieta - romantiskās un ideālās Latvijas sapņojumu vieta, brīvu un izglītotu cilvēku identitātes apzināšanās un veidošanās vieta. No mītiskās pasaules un aizlaikiem nākušas zīmes modina, uzrunā tekstos un zemtekstos, liek gūt, atgūt, dzimt un atdzimt, kāpt kalnā, kur nebeidzams ceļš uz priekšu, uz sapni.

DALĪBNIEKI
Latvijas Radio koris
Daumants Kalniņš | balss, leijerkaste
Kaspars Zemītis | ģitāra
Artūrs Noviks | akordeons
Rihards Plešanovs | klavieres

Muzikālais vadītājs un diriģents | Sigvards Kļava
Izstādes veidotāji | Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics, "Dd studio"

BIĻETES

Viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem “Latvijas gredzens” ir Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Sigvarda Kļavas izlolots. Četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos tiek izceltas un parādītas katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju no vietējo cilvēku skatupunkta. 2017. un 2018. gadā koncertcikls tika izrādīts visā Latvijā, šogad tas būs skatāms Rīgā, Dailes teātrī. 

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu