Ceļā uz Latvijas valsti: Latgolys Symtgadis kongress: TAUTU FORUMS DAUGAVPILĪ

Ceļā uz Latvijas valsti: Latgolys Symtgadis kongress: TAUTU FORUMS DAUGAVPILĪ — Latvija 100

Vieta Daugavpils, Vienības nams Rīgas ielā 22a (Latviešu kultūras centrs)

Ceļā uz Latvijas valsti: Latgolys Symtgadis kongress: TAUTU FORUMS DAUGAVPILĪ — Latvija 100

Datums:06.05.2017

Ceļā uz Latvijas valsti: Latgolys Symtgadis kongress: TAUTU FORUMS DAUGAVPILĪ — Latvija 100

Laiks:10:00 — 13:00

06.05. plkst. 9.00-11.00 Daugavpils vēsturiskā centra kafējnīcās: SARUNU LAVKA sarunas tēmu izvēloties īpašā ēdienkartē.

LAVKA ir sarunas neformālā atmosfērā, kas rosina cilvēkos vēlmi attīstīt savas zināšanas, saistītas ar visdažādākajām dzīves jomām.

Šoreiz LAVKA pasākumā cilvēkus vienos ne tikai atraktīvas sarunas moderatoru vadībā, bet arī sātīgas brokastis. Turklāt SARUNU LAVKA laikā tiks piedāvāta īpaša sarunu ēdienkarte ar dažādiem sarunu piedāvājumiem: starteri, lai iepazītos un iesildītos sarunai, karstie ēdieni, iedziļinoties aktualitātēs, dienas piedāvājums, kurš ļaus katram radoši izpausties, un desertā –tēmas jautrākam brokastu noslēgumam.

LAVKA pasākuma organizatori ir pārliecināti, ka katra cilvēka spēkos ir bagātināt savu vidi. Tās var būt neprātīgas idejas un gadiem ilgi loloti sapņi, kas varētu attīsīt katra dzīvesvietas potenciālu. Un viens no priekšnoteikumiem veiksmīgam rezultātam ir spēja noticēt sev un atrast domu biedrus. Tāpēc karsto ēdienu piedāvājumā tiks piedāvātas šādas diskusiju tēmas:

  • Mana identitāte kā vietas attīstības potenciāls;
  • Vietas potenciāls manai izaugsmei.

Pasākuma dalībniekiem tiks dota arī iespēja izmēģināt īpašo dienas piedāvājumu, pateicoties kuram ikviens iejutīsies mākslinieka lomā un varēs izkrāsot vidi apkārt sev. Radošuma garša dienas piedāvājumā rosinās ikvienu SARUNU LAVKA dalībnieku aizdomāties par ikdienas lietām, kuras katrs no mums var ietekmēt ar savām iniciatīvām. Jo mainoties pašam, mēs mainām arī vidi apkārt sev (rada & dara Daugavpils dome).

06.05. plkst. 11.00-13.00 Daugavpils Vienības namā: TAUTU FORUMS.

Ar svētku uzrunām Tautu forumu Daugavpilī atklās Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis un Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis. Forumu ieskandinās Latviešu kultūras centra sieviešu koris „Rūta” (diriģente Maruta Veličko). Foruma saturisko daļu veidos Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta pētnieki, kuri prezentēs zinātniskus lasījumus par šādām tēmām: „Tautības Latgalē / Daugavpilī. Mazākumtautību loma Latvijas veidošanā”, „Vienības namam – 80” un „Izcilu personību devums Daugavpilī – Latvijā – Pasaulē”, kam sekos debates, jautājumi un domu apmaiņa. Noslēguma daļā foruma dalībnieki tiks aicināti iekļauties muzikālā ceļojumā – koncertā „Dziedi līdzi!” kopā ar Profesionālo pūšamo instrumentu orķestri „Daugava” (diriģents Arnolds Grīnberts), Latvijas Nacionālās operas solisti Ilonu Bageli un Daini Skuteli. Režisore Sandra Maskaļova (rada & dara Daugavpils Latviešu kultūras centrs).

06.05. plkst. 13.00-14.00 Daugavpils Vienības laukumā, Rīgas ielā 22a: LATGALE SVIN.

Viens no Tautu foruma Daugavpilī pasākumiem notiks Vienības laukumā. Uz Baltā galdauta svētkiem „Latgale svin” šoreiz ielūdz Daugavpils Nacionālās kultūras biedrības. Pilsētas vēsturiskajā centrā tās piedāvās savas nacionālās virtuves gardumus, cienās daugavpiliešus un pilsētas viesus. Keramikas traukus pēc mākslinieces Silvas Linartes skicēm visām Nacionālajām kultūras biedrībām speciāli izveidojuši Daugavpils Māla mākslas centra keramiķi. Tajos ēdiens īpaši izcelsies un garšos. Nacionālās virtuves ēdienus piedāvās latviešu, latgaliešu, poļu, krievu, lietuviešu, baltkrievu, ukraiņu, ebreju, tatāru un vācu kultūras biedrība.

Šaja foruma daļā pozitīvas emocijas dāvās muzikālā koncerta „Tango virs pilsētas” mākslinieki, izpildot Daugavpilī dzimušā tango karaļa Oskara Stroka mūziku. Koncertu sagatavojis Daugavpils Akordeonistu orķestris (diriģente Tatjana Saratova) un Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele un Rihards Mačanovskis, solists Dainis Skutelis, Latvijas čempioni Latīņamerikas dejās „Seniori I” (2015, 2016) Svetlana un Viktors Kisili u.c. Režisors Jānis Butkevičs (rada & dara Daugavpils dome).

06.05. plkst. 14.30 Daugavpils poļu karavīru piemiņas vietā: ozolu stādīšanas akcija.

Tāpat kā citviet Latvijā, arī Daugavpilī tiks iestādīti 100 Latvijas simtgades ozoli. Akcija notiks Daugavpilij un Latvijai vēsturiski nozīmīgā vietā – poļu karavīru, kas cīnījās par Latvijas neatkarību, piemiņas vietā. Kopīgā darbā vienosies Latvijas valsts amatpersonas, daugavpilieši un pilsētas viesi. Ozolu, kas ir spēka un ilga mūža simbols, alejas stādīšanu ar savu skanējumu ievadīs un papildinās Latviešu kultūras centra Folkloras kopa „Svātra” (vadītāja Sarmīte Teivāne). Režisore Vita Viļevko (rada & dara Daugavpils Kultūras pārvalde).

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu