Zinātnieku nakts “Zinātne Latvijai”

Zinātnieku nakts “Zinātne Latvijai” — Latvija 100

Vieta Rīga, Jelgava, Salaspils, Daugavpils, Valmiera, Ventspils, Rēzekne

Zinātnieku nakts “Zinātne Latvijai” — Latvija 100

Datums:28.09.2018

Zinātnieku nakts pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā skaidrot un popularizēt zinātnes sasniegumus Latvijā, ļaut plašākai sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Pasākuma aktivitātes būs veltītas dažādām zinātnes nozarēm, sniedzot ieskatu daudzpusīgajos Latvijā veiktajos pētījumos, iepazīstinot ar mūsdienu zinātnes varoņiem – dažādu zinātnes disciplīnu pārstāvjiem, kuru radošais un aizraujošais darbs var izmainīt mūsu dzīvi. Plašākai sabiedrībai būs atvērti zinātniskie institūti, augstskolu fakultātes, bibliotēkas un muzeji, kur interesenti varēs iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties zinātniskos eksperimentos un uz brīdi izjust zinātnieka ikdienu. Pasākuma mērķis ir ne tikai rādīt zinātniskos sasniegumus, bet dienas gaismā izcelt pašus zinātniekus. Zinātnieki būs tie, kuri vadīs dažādus zinātniskos eksperimentus, rādīs šovus, vadīs ekskursijas un piedalīsies diskusijās.

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kurā iesaistoties Latvija iekļaujas to daudzo Eiropu valstu - Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk nekā 250 Eiropas pilsētās, popularizējot zinātni un tās sasniegumus.

Zinātnieku nakts – tā ir iespēja ienirt interesantajā un grūti izprotamajā zinātnes pasaulē, atklāt lietas, bez kurām mūsu ikdienas dzīve šodien vairs nav iedomājama un kuras mums ir pieejamas, pateicoties zinātnes sasniegumiem. Daudzveidīgie Zinātnieku nakts pasākumi ļaus iepazīties ar jaunām tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei, var ienākt mūsu sadzīvē, uzzināt un iepazīt Latvijas zinātnieku sasniegumus zinātnē, tikties ar Latvijas vadošajiem zinātniekiem.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu