Nākotnes māksla un nākotnes zīmes Latvijas Mākslas akadēmijā

09.09.2019.

2019. gada 11. septembrī Latvijas Mākslas akadēmijā no plkst. 16.00 līdz 19.30 tiks atklāta Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”). Biennāli atklās rektora profesora Kristapa Zariņa uzruna, "Paradoxfineartforum" vadības grupas un Eiropas mākslas augstskolu asociācijas ELIA izpilddirektores uzrunas. Atklāšanas laikā būs iespējams vērot Jonas Kjeldgaard Sørensen “Tellings from a dream” un The Noemadic Collective performances.

Aktivitāšu plāns Latvijas Mākslas akadēmijā (9. – 14. septembris), pdf

Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) ir starptautiska studējošo un jaunos mākslinieku un dizaineru biennāle, kuras mērķis ir kulminēt Latvijas valsts un Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades svinības, pozicionējot Latvijas Mākslas akadēmiju kā nākotnē orientētu mākslas un dizaina augstskolu un aktualizējot Latvijas valsti, kā nākotnē orientētu, starptautiski konkurētspējīgu un jauniešus iesaistošu. Iesaistot citu valstu jaunākās paaudzes māksliniekus un dizainerus, Latvija tiks pozicionēta kā kultūras, mākslas un dizaina inovācijām draudzīga vide.

Jaunās mākslas biennāles “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) atklāšana Latvijas Mākslas akadēmijā 2019. gada 11. septembrī aizsāks plašu norišu klāstu, kuru ietvaros interesentiem būs iespēja aplūkot starptautisku studentu un jauno mākslinieku darbu izstādi, kura būs atvērta no 11. septembra līdz 12. oktobrim, piedalīties darbnīcās un performancēs un apmeklēt šogad Eiropā lielāko starptautiskās vizuālās mākslas izglītībai veltīto izglītības forumu, kas norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijā no 11. septembra līdz 14. septembrim. 19. septembrī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas Simtgades izstāde “Academia”. 

Jaunās mākslas biennāles “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) aktivitāšu programma ir pieejama LMA interneta vietnē.

Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) tiek īstenota ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Lai aptvertu un atzīmētu galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus, Latvijas valsts simtgades svinības norisinās no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) ir Latvijas valsts simtgades svinību norise.

Linda Teikmane
Projekta koordinatore
Latvijas Mākslas akadēmija
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu