Himnai 100

Himnai 100 — Latvija 100

Vieta Visā Latvijā un pasaulē

Himnai 100 — Latvija 100

Datums:07.06.2020

Šogad aprit simts gadi, kopš 1920. gada 7. jūnijā dziesma – lūgšana "Dievs, svētī Latviju!" – ieguva Latvijas valsts himnas statusu.

// IZZINI - Latvijas valsts himnai 100

// VISAS AKTUALITĀTES  

Dziesmu krājums "Līgo". Rakstniecības un mūzikas muzeja krājums. Foto: Vitālijs Vinogradovs

No 4.05. | Mans himnas stāsts

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) veido izstādi "Latvijas valsts himnai – 100. Valsts pirmā flīģeļa stāsts". Tās atklāšana plānota 2020. gada septembrī. Būtiska izstādes emocionālās koncepcijas sastāvdaļa ir personīgie himnas pieredzes stāsti. RMM aicina iesūt savu himnas stāstu!

No 22.05. | Ekspozīcija "Baumaņu Kārlis un viņa laiks"

Limbažu muzejs

Godinot valsts himnas simto gadadienu un Baumaņu Kārļa 185. jubileju, Limbažu muzejs aicina apmeklēt ekspozīciju par Latvijas Republikas himnas autora Baumaņu Kārļa dzīvi un devumu. 

06.06. | Dokumentālā filma "Valsts himnai – 100"

Plkst. 18.35, LTV1 un Replay.lv

Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma "Valsts himnai – 100". Filma stāstīs par to, kā radās tautas lūgšana un kāds bija tās mūzikas un vārdu autors Baumaņu Kārlis, kā mūsu dienās skan flīģelis, pie kura tika komponēta šī dziesma.

07.06. | Akcija "Zini himnu! Dziedi himnu!"

Plkst. 8.55, Latvijas Radio

Latvijas Radio 2 aicina himnas 100. dzimšanas dienu godināt ar kopīgu tās dziedāšanu! 7. jūnijā plkst. 8.55 Latvijas Radio ēterā skanēs Latvijas himna, kuras laikā ikviens aicināts to dziedāt, lai arī kur atrastos.

07.06. | Tiešsaistes ekskursija "Vēlās brokastis pie Baumaņu Kārļa"

Plkst. 11.00, tiešsaistē no Limbažu muzeja facebook.com/Visitlimbazi/

Limbažu muzejā notiks tiešsaistes ekskursija "Vēlās brokastis pie Baumaņu Kārļa". Baumaņu Kārļa dzīves un radošās darbības epizodēs ielūkosies Biedrības dāmu komitejas locekle – galvenā Limbažu muzeja krājuma glabātāja Diāna Nipāne.

07.06. | Digitālā ekskursija "Baumaņu Kārļa pieturvietas"

Aplikācija "Actionbound"

Digitālā ekskursija "Baumaņu Kārļa pieturvietas" vedīs pastaigā pa Limbažiem - vietām, kas saistītas ar Baumaņu Kārļa dzīvi. Ekskursijā varēs doties, izmantojot aplikāciju Actionbound.

07.06. | Muzikāls notikums "Baumaņu Kārļa mūzika cauri laikiem"

Plkst. 11.30 - 15.30, Burtnieku Kvartāls, Limbaži

Burtnieku Kvartālā, Limbažos elektroniski tiks atskaņoti gan senāki, gan mūsdienās tapuši Latvijas valsts himnas aranžējumi un citi Baumaņu Kārļa skaņdarbi.

Rada un dara: Dažādi rīkotāji

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu