Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades atzīmēšana Rīgā

Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades atzīmēšana Rīgā — Latvija 100

Vieta Latvijas valsts simtgades informācijas centrs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3, 1. stāvā)

Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades atzīmēšana Rīgā — Latvija 100

Datums:16.02.2018

Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades atzīmēšana Rīgā — Latvija 100

Laiks:14:00

Piektdien, 16. februārī, Lietuvas valsts svin atjaunošanas simto gadadienu. Plaša norišu programma gaidāma galvaspilsētā Viļņā un visā valstī. Atsaucoties Lietuvas simtgades svētku sauklim „Nākotnes iedvesmoti”, ikviens aicināts uz kopā sanākšanu Latvijas valsts simtgades informācijas centrā 16. februārī plkst.14.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3, 1. stāvā, Rīgā).

Pasākuma laikā par godu Lietuvas valstiskās neatkarības atjaunošanai būs iespēja baudīt lietuviešu mūzikas izlasi, pārbaudīt savas zināšanas par Lietuvu, klausīties stāstos un dziesmās, kopīgi nodziedāt Lietuvas valsts himnu. Īpašie pasākuma viesi būs mūziķis Valdis Muktupāvels un jauktā kora „Vivere” dziedātāji.

Baltijas valstis, Polija un Somija ir cieši sadarbības partneri valstu simtgades sagatavošanā un kopīgu iniciatīvu īstenošanā, lai Eiropā un pasaulē plaši vēstītu par reģiona vēsturi un devumu.

16. februārī Lietuva ielūdz ciemos uz simtgades svinībām un nodrošina ECOLINES autobusu Rīga-Viļņa-Rīga, informē Lietuvas simtgades biroja komanda. 70 cilvēkiem ir iespēja saņemt bezmaksas ielūgumus - agrā 16. februāra rītā doties sveikt kaimiņus un vēlu vakarā atgriezties Rīgā.

Viena persona var saņemt maksimums 2 ielūgumus. Ielūgumus iespējams saņemt ECOLINES birojā Rīgas starptautiskajā autoostā, telefona numurs saziņai 67214512.

ECOLINES autobuss no Rīgas starptautiskās autoostas (Prāgas iela 1, Rīga) platformas nr.1. dosies ceļā plkst.4.15. Iebraukšana Viļņā plānota plkst.9.00.

16. februārī atbraukušie viesi no Latvijas aicināti piedalīties pasākumā pie Prezidenta pils plkst. 12.00, kur tiks pacelts arī Latvijas karogs un kopā dziedāt Lietuvas valsts himnu; baudīt maģisku brīdi, kad plkst. 12.30 visā Lietuvā vienlaikus baznīcu zvani nozvanīs 100 reizes; plkst. 17.00Ģedimina ielā kursies 100 ugunskuri; plkst. 19.00 Katedrāles laukumā izskanēs koncerts; pilsētā valdīs svētku noskaņa un Viļņas kafejnīcas sagatavojušas īpašus piedāvājumus, sola Lietuvas simtgades biroja komanda

Lietuvā Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Viļņas laikmetīgās mākslas galerijā „Vartai” skatāma starptautisku atzinību guvušā latviešu mākslinieka Jāņa Avotiņa personālizstāde „Svētki”. Tā būs līdz šim plašākā mākslinieka personālizstāde Baltijas valstīs un sniegs mākslas interesentiem unikālu iespēju iepazīties ne tikai ar pēdējos gados, bet galvenokārt īpaši šai izstādei radītām gleznām, skulptūrām un zīmējumiem. Savukārt Kauņā, sadarbojoties galerijām „Māksla XO” (Rīga, Latvija) un „Meno Parkas” (Kauņa, Lietuva), 2018. gadā svinot Latvijas simtgadi, Lietuvas publikai ir iespēja iepazīties ar Kristapa Zariņa jaunākajiem darbiem izstādē „Un atkal „ziedošu jaunavu pavēnī”, kas 14. februārī tiks atklāta galerijā „Meno Parkas” un būs apskatāma līdz 17. martam.

Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel.: 67330339, Mob.tel.:29374438
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu