Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltītie notikumi visā Latvijā

01.08.2019.

// BALTIJAS VALSTU ROBEŽPUNKTOS

23. - 24.08. | Pasākumu cikls "Baltijas ceļam 30"

Ķoņi (Naukšēnu novads), Latvijas-Igaunijas robeža

Baltijas ceļa Latvijas-Igaunijas robežpunktā norisināsies koncerti, amatnieku tirdziņš, skanēs svētku uzrunas, notiks solidaritātes ugunskura iedegšana, kā arī 24. augustā gaidāms Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltīts velobrauciens.

23.08. | Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltīta programma BRĀLĪBA. BROLYBĖ. BROTHERHOOD

17.00 | Grenctāles kultūras nams (Bauskas novads), Latvijas-Lietuvas robeža

Amatiermākslas un populārās mūzikas notikums pulcēs dalībniekus no Latvijas un Lietuvas. Tā pirmajā daļā uzstāsies Bauskas novada kori un deju grupas un sadraudzības kolektīvi no Lietuvas, savukārt, otrajā daļā izskanēs populārās mūzikas koncerts, kas noslēgsies ar mūziķa Igo koncertprogrammu.

// REĢIONOS

06.08. - 01.09. | Foto izstāde "Saucieši Baltijas ceļā"

Saukas bibliotēka

Saukas bibliotēkā apskatāma foto izstāde "Saucieši Baltijas ceļā", kur akciju un sauciešu dalību tajā iemūžinājis fotogrāfs Jānis Lācis.

19. - 25.08. | Dokumentālās filmas "Baltijas brīvības ceļā" seansi

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs (Pils iela 3, Gulbene)

No 19. līdz 25. augustam Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā būs iespēja noskatīties režisora Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Baltijas brīvības ceļā". 

19.08. - 08.09. Baltijas ceļa 30. gadadienai veltīta izstāde Smiltenē

Smiltenes novada bibliotēka

No 19.augusta līdz 8.septembrim Smiltenes novada bibliotēkas logos, Baznīcas laukumā 13, apskatāma izstāde “Brīvības ceļš. Baltijas ceļam 30”.

20. - 31.08. | Baltijas ceļa 30. gadadienas pasākumi Līvānu bibliotēkā

Līvānu bibliotēka

Atzīmējot akcijas "Baltijas ceļš" 30. gadadienu, no 20. līdz 31. augustam Līvānu novadā norisināsies vairāki pasākumi, koros ikviens aicināts piedalīties. 

20. - 23.08. | Baltijas ceļa 30. gadadienas norises Olainē

Olaines pilsētas bibliotēka, Olaines Kultūras centrs

Baltijas ceļa trīsdesmitgadi Olainē ikviens aicināts svinēt ar izstādi „Atmostas Baltija”, filmu par 1989. gada notikumiem seansiem, aculiecinieku stāstiem un atmiņām.

20. - 31.08. | Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītie pasākumi Valmierā

Valmiera

Valmierā, godinot Baltijas ceļa trīsdesmito gadadienu, tiks atvērta izstāde, būs skatāma filma "Paradīze '89", kā arī tiek rīkots novadpētniecības konkurss. 23. augusta vakarā gaidāms notikums “Baltijas ceļam 30” – atmiņas, stāsti, ugunskurs un brīvības svinēšana.

22. - 26.08. | Skaistkalnes bibliotēkā izstāde par godu Baltijas ceļa gadadienai

Skaistkalnes pagasta bibliotēka, Skolas iela 1, Skaistkalne

Skaistkalnes pagasta bibliotēkā no 22. līdz 26. augustam būs aplūkojama Baltijas ceļa 30. gadadienai veltīta tematiska izstāde. 

23.08. | Cēsis Baltijas ceļā / 1989-2019

Vienības laukums, Cēsis

Cēsīs, Vienības laukumā norisināsies koncerts, kurā piedalīsies Ivars Rutmanis, Haralds Sīmanis, Arvīds Ulme, Rihards Saule, Trīne Žagare, Aivars Lapšāns, Namejs Kalniņš, Lāsma Vasmane-Mašina, Toms Ņizins, pārdomās dalīsies Baltijas ceļu pieredzējušie un jaunākās paaudzes cēsnieki. Koncerta izskaņā visi aicināti uz kopīgu sadziedāšanos.

23.08. | Baltijas ceļa 30. gadadienas pasākums Beverīnas novadā

Beverīnas novads, Valmiera-Cēsis ceļa posms

Baltijas ceļu ikviens aicināts atcerēties pie kādreizējām Sapas dzirnavām Miegupes krastā un plkst. 19:00 sadoties rokās, būt kopā un sadziedāties. 

23.08. | Rojas brīvdabas estrādē koncerts “Es rakstu tavu vārdu: BRĪVĪBA”

Rojas brīvdabas estrāde

Rojas brīvdabas estrāde – vasaras koncertzāle ir jauna kultūras pasākumu norises vieta, kurā 23. augusta vakarā, plkst. 21.21, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri, notiks koncertstāsta “Es rakstu tavu vārdu: BRĪVĪBA” pirmizrāde. Tas būs veltījums visiem Latvijas iedzīvotājiem un ārvalstu viesiem “Baltijas Ceļam – 30”, atceres gadadienā.

BIĻETES

23.08. | Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītie pasākumi Iecavā

19.00 | Iecava

Atzīmējot Baltijas ceļa trīsdesmito gadadienu, Iecavā iedzīvotājus uzrunās Iecavas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Rolands Radziņš un Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, kā arī norisināsies jauniešu pūtēju orķestra „Auseklītis” koncerts.

23.08. Baltijas ceļa trīsdesmitgade Siguldas novadā

Siguldas novads

Turaidas muzejrezervātā un Siguldā pie kultūras centra ”Siguldas devons” norisināsies gan izstādes, gan dalīšanās brīvības stāstos un vakara noslēgumā apmeklētājus priecēs pianista Reiņa Zariņa koncerts. 

23.08. | Baltijas ceļa 30. gadadiena Saldus novadā

Vadakstes muižas parks

Saldus novada Vadakstē Baltijas ceļa 30. gadadienu atzīmēs ar koncertu "Sadosimies rokās", kas norisināsies Vadakstes muižas parkā. Koncerta muzikālo noformējumu veidos "Studija Saldus" un koncerta laikā izskanēs Vadakstes un Jaunakmenes dzejnieku dzeja.

23.08. | Izstāde "Baltijas ceļam - 30" Bauskas muzejā

Bauskas muzejs, Kalna iela 6

Godinot Baltijas ceļa 30. gadadienu Bauskā, Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, sadarbojoties ar Bauskas muzeju un Bauskas lietuviešu kultūras biedrību „Astra“ aicina uz pasākumu Bauskas muzejā. 

23.08. | Pasākums “Brīvības ceļš” Bārbeles bibliotēkā

Bārbeles bibliotēka, Bauskas iela 2

23.08. | Dobelē atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu

Dobeles novada domes laukumā

2019. gada 23. augustā, plkst. 11.00-17.00, Dobeles novada domes laukumā svinīgi atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu.

23.08. Ekspresizstāde „Akcijai „Baltijas ceļš”- 30” Krāslavā

Krāslava, 18. novembra laukums

23.08. | Baltijas ceļa 30. gadadienas atceres pasākumi Alūksnē

Alūksnes kultūras centrs

Baltijas ceļa trīsdesmito gadadienu Alūksnē atzīmēs ar ziedu kompozīcijas veidošanu, Askolda Saulīša filmas "Baltijas brīvības ceļš" seansu un svētku koncertu. 

23.08. | Baltijas ceļa 30. gadadienas pasākums "Vienoti brīvībai" Jelgavā

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja laukums un Reprezentācijas zāle

Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, ikviens ir aicināts apmeklēt svinīgu pasākumu “Vienoti brīvībai” Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja laukumā. 

23.08. | Zilākalna svētvietā notiks akcijas "Baltijas ceļš" 30. gadadienai veltīts pasākums

Zilākalna svētvieta, Kocēnu novads

Piektdien, 23. augustā, plkst. 18.00 Kocēnu novada pašvaldība aicina ikvienu pulcēties Zilākalna svētvietā, lai pie simboliska atmiņu ugunskura kopīgi atzīmētu akcijas "Baltijas ceļš" trīsdesmito gadadienu. 

23.08. | Filmas “Īvāns” seanss Liepājas latviešu biedrības namā Baltijas ceļa 30. gadadienā

Liepājas latviešu biedrības nama kamerzālē

Atzīmējot 30 gadus kopš unikālās akcijas "Baltijas ceļš", kas vienoja trīs Baltijas valstu iedzīvotājus, šogad 23. augustā plkst. 18.00 Liepājas latviešu biedrības nams aicina atcerēties vienu no spēcīgākajiem Atmodas laika līderiem un apmeklēt režisora Andreja Verhoustinska pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Īvāns” kino seansu, kurš notiks Biedrības nama Kamerzālē.

23. - 24.08. | Amatiermākslas kolektīvu svētki “Baltijas ceļam 30” Madonas novadā

Madonas novads

Atzīmējot Baltijas ceļa trīsdesmitgadi, Madonas novadā notiks amatiermākslas kolektīvu svētki, kuros piedalīsies kolektīvi no Madonas novada un viesi no Lietuvas un Igaunijas.

23. - 24.08. | Baltijas ceļa notikumu videoieraksts

Ķekavas novadpētniecības muzejs

Sagaidot Baltijas ceļa 30. gadadienu, 23. un 24. augustā Ķekavas novadpētniecības muzejā interesenti aicināti noskatīties autentisku 1989. gada videoierakstu no 23. augusta notikumiem pie Ķekavas. Ierakstu muzejam dāvinājis tā autors, olainietis Edgars Prūsis. 

23. - 25.08. Ērģeļmūzikas koncerts “Baltijas dzintari” izskanēs festivālā "Via Baltica”

Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīca un Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle

Baltijas ceļa atceres dienā, 23.augustā pulksten 18.00 Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā un 25. augustā pulksten 16.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē pirmo reizi festivālā “Via Baltica” izskanēs arī ērģeļmūzikas koncerts “Baltijas dzintari”, ērģelnieces Larisas Cjarkovas, saksofonista Arvīda Kazlauska un igauņu soprānes Anu Mari Ūspeldas izpildījumā.

23. - 30.08. Vēsturiska izstāde "Baltijas ceļam - 30" Jaunpils muzejā

Jaunpils muzejs

23. - 31.08. | Daiņa Ormaņa fotogrāfiju izstāde “Jēkabpilieši Baltijas ceļā” Jēkabpilī

Jēkabpils Tautas nams, Baltā zāle

Fotogrāfs, jēkabpilietis Dainis Ormanis aktīvi piedalījies gandrīz visos Latvijai nozīmīgos pasākumos, iemūžinot tos fotogrāfijās. 

24.08. | LNSO VASARNĪCA 2019. Bēthovena "Heroiskā", "Carion" un LNSO 

19.00 | Latgales vēstniecība „GORS” (Pils iela 4, Rēzekne)

Latvijas, Zviedrijas un Dānijas komponistu trio radījis skaņdarbu, kas veltīts atraktīvajam pūšaminstrumentu kvintetam "Carion" (Latvija/Dānija) un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim. Latviju pārstāv Andris Dzenītis, Zviedriju – Brita Bīstrema, Dāniju – Anderss Nordentofts. Katrs no viņiem komponē vienu daļu no trīsdaļīga jaundarba. Andris Dzenītis savu veikumu "Delta Returning" veltījis Baltijas ceļa 30. gadadienai.

BIĻETES

24.08. | Saulrieta koncerts "Saule. Pērkons. Daugava"

18.00 | Likteņdārzs, Koknese

Koncertēs tautas deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kopkoris un Atmodas laika dziedātāji. Piedalās Mārtiņš Brauns, Ivars Cinkuss, Agris Daņiļevičs, Ieva Akuratere, Dace Micāne Zālīte un citi.

BIĻETES

24.08. | Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītie pasākumi Strenčos

Strenči

24. augustā Strenčos ieradīsies motobraucēji no visas Baltijas, notiks moto parādes brauciens "Strenči – Seda – Strenči", kā arī vērienīgs moto šovs Strenču pilsētas centrā. Vakaru noslēgs koncerts "Baltijas ceļam – 30" un balle kopā ar roka leģendam grupu "Līvi". 

24.08. | Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratons

Pļaviņu Daugavas promenāde

Lai atzīmētu Baltijas ceļa trīsdesmitgadi, kavētos atmiņās par tautas Varonību, apliecinātu tās esamību šodienā un būtu daļa no latviešu vienotā spēka, 24. augustā interesenti neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības aicināti uz Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratonu.  

 

Pasākumu programma (pdf)

Pasākumu programma (audio)

Plašāk: lv100.lv/baltijascels30 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu